Skip to main content

Marion Grafin Dönhoff była niemiecką hrabianką, urodzoną na terenach dawnych Prusów Wschodnich w 1909 roku. Dużo podróżowała, zdobyła tytuł doktora nauk politycznych. Związała się z tygodnikiem “Die Zeit”, ostatecznie zostając jego wydawcą. W 1995 roku otrzymała honorowe obywatelstwo miasta Mikołajki, a w Społecznym Liceum odbyły się uroczystości nadania szkole jej imienia. Co roku przyjeżdżała na wręczenie świadectw maturalnych. Była rzeczniczką i propagatorką współpracy polsko-niemieckiej, a jej dewizą życiową było: “Może to najwyższy stopień miłości – kochać nie posiadając”.

Zespół Szkół Społecznych STO im. Marion Dönhoff w Mikołajkach realizuje idee tolerancji i współpracy bliskie jej imienniczce. Ma wysoki poziom nauczania, a młodzież uczy się 2 języków obcych. Organizuje też liczne wycieczki i wymiany ze szkołami zza granicy, a jej ukończenie daje absolwentom tej szkoły przepustkę do nowoczesnej Europy.

Geocaching

Skrzynka geocache o numerze GC870T0 założona dnia 26 kwietnia 2019 roku została umieszczona przy Zespole Szkół Społecznych STO im. Marion Dönhoff. Aby ją znaleźć nie trzeba wchodzić na teren szkoły. Będąc przy przystanku autobusowym przed szkołą należy skręcić w prawo w stronę samotnego drzewa, przy którym to właśnie skrzynka została schowana.

Zobacz stronę skrzynki na geocaching.com

Galeria zdjęć

25 kwietnia 2020